BIO květová/pleťová voda Heřmánek s rozprašovačem Navia/Kvitok

Značka: Navia/Kvitok
125 Kč
skladem

100% čistý hydrolát v BIO kvalitě z heřmánkových květů. Je bez konzervačních látek a alkoholu, certifikovaný podle standardů ECOCERT. Tato organická květinová voda je vhodná zejména jako pleťová voda a tonikum pro zarudlou a podrážděnou pokožku, eliminuje alergické reakce. 

 objem 30 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč si ji zamilujete?

Získává se z květů římského heřmánku při jejich destilaci. Je to čirá, bezbarvá kapalina s čerstvou květinovou, mírně ovocnou vůní a svěží medovou chutí. Vyvažuje, očisťuje a obnovuje tón pokožky. Napomáhá i při ekzémech, vředech, akné, či lupénce. Výborná je i při péči o unavené oči jako obklad. Je vhodná i pro dětskou pleť. Má protizánětlivé účinky. Tonizuje a osvěžuje pokožku. 

Má mnohem jemnější účinky než éterický olej, proto není třeba ji dále ředit. Vzniklý hydrolát je čirý s čerstvou květinovou a mírně ovocnou vůní. Neobsahuje žádné přidané látky (alkohol, konzervanty, syntetické vůně ani barviva).

Usnadňuje relaxaci a spánek, eliminuje stres.

100% přírodní produkt

Použití: Nastříkejte přímo na pleť nebo použijte vatový tampon. 

Pokud máte pocit, že vaše lahvička s vodou voní jinak než ta předchozí, může to být ovlivněno rozpustností látek obsažených v konkrétní rostlině a často také skladováním. 

Složení: 100% čistý bylinkový pravý hydrolát bez konzervačních látek a alkoholu, certifikovaný podle standardů ECOCERT. Extrakční poměr 1:1 (na výrobu 1l bylinkové vody byl použitý 1kg nadzemních částí rostliny) zaručuje nejvyšší kvalitu, intenzivní aroma a zejména vysokou koncentraci aktívních látek. 

Skladování: Aby nedošlo ke zkažení vody, doporučujeme dodržovat následující zásady: Neotevřenou lahvičku s vodou skladujte v suchu, temnu a chladu, při konstantní teplotě od 5 °C do 15 °C.  Květové vody jsou velmi citlivé na teplo, které může výrazně zvýšit mikrobiologické znečištění. Vzhledem k tomu, že neobsahují žádné konzervanty, mají tendenci se kazit. Po otevření uchovávejte lahvičku v lednici.

Upozornění: Před prvním použitím se u každého kosmetického přípravku doporučuje provést tzv. patch test, tj. nanést a otestovat kosmetický přípravek na jeho snášenlivost na malé plošce pokožky, nejlépe na zápěstí a vyčkat 24 hodin. Touto metodou se může předejít nástupu alergické reakce či přecitlivělosti na daný produkt. Pokud se po aplikaci objeví alergická reakce, povrch pokožky umyjte vlažnou vodou. Výrobek okamžitě přestaňte používat. Pokud alergická reakce potrvá delší dobu, vyhledejte pomoc lékaře. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o obličej
? INCI: Chamaemelum Nobilis Flower Water
Velikost balení: 30 ml

Kvitok (dříve Navia) je slovenská, ručně vyráběná přírodní kosmetika, která se vyznačuje jednoduchým složením, ale zároveň vysokým obsahem přírodních látek, které podporují funkci i té nejcitlivější pokožky. Zakladatelkou značky Kvitok je Ing. Martina Dudová, pro kterou je vývoj a výroba přírodní kosmetiky nejenom její prací, ale zejména její vášní. Díky tomu již získala několik prestižních ocenění. Martina se snaží propojit přírodní ingredience s vědou a výzkumem tak, aby výsledný produkt byl opravdu funkční. 

Na produktech značky Kvitok/Navia můžete najít logo společnosti Cruelty Free International Leaping Bunny. Jedná se o jediný mezinárodně uznávaný certifikát pro kosmetické společnosti, jejichž výrobky (včetně vstupních ingrediencí) nejsou testovány na zvířatech.