A o kyselém oplachu vlasů jste už slyšeli?

Mytí vlasů tuhými šamponovými mýdly je jedna z velmi jednoduchých metod mytí vlasů přírodními produkty. V naší nabídce naleznete oblíbená tuhá šamponová mýdla od Herbalky. (Nepleťte si se šampony v tuhé formě od Kvítku či two cosmetics, které fungují na jiném principu, tam oplach určitě potřebovat nebudete.)

Pokud Vaše vlasy po umytí šamponovými mýdly nejsou hebké a lesklé a nejste s jejich stavem spokojeni, doporučíme tzv. kyselý oplach, který používaly již naše babičky. Z vlasů se lépe vymyjí zbytky mýdla, srovná se pH pokožky a hodně dlouhé vlasy půjdou také lépe rozčesat. Neplatí to ale pro všechny z nás, někomu vlasy přivykly a oplachy ani po umytí mýdly nepoužívá.

K přípravě kyselého oplachu budete potřebovat ideálně nefiltrovaný jablečný ocet. Pokud máte k dispozici klasický ocet, bude Vám stačit i ten. Můžete jej případně nahradit vymačkanou citronovou šťávou. Do hrnku dáte 1-2 lžíce octa a doplníte vlažnou vodou z kohoutku. Vlasy po umytí mýdlem opláchnete touto směsí. Pokud chcete, můžete vlasy následně opláchnout ještě čistou vodou, ale nutné to není. Nemusíte mít obavu, vlasy po uschnutí nejsou vůbec cítit octem. Možná to zní složitě, ale složité to není.

Doporučujeme vyzkoušet.