Atopický ekzém

Atopický ekzém je lékaři charakterizován jako chronické, svědivé, zánětlivé onemocnění kůže, které postihuje především děti (udává se 10% - 20% dětí na světě) a dospělé osoby s narušenou imunitou.

Atopická pokožka má nedostatek přirozených hydratačních faktorů, je narušena funkce a stavba vrchních vrstev pokožky (kožní bariéry), chybí schopnost zadržovat vodu v pokožce. Kožní bariéra je oslabená a spodní vrstvy kůže jsou náchylnější k infekci, způsobené např. narušením pokožky jejím rozškrábáním. Zanícená pokožka pak reaguje zarudnutím, mokváním či svěděním. Je tedy třeba pravidelně a správně pečovat o pokožku. Základem péče o pokožku je mj. také pravidelné promazávání pokožky. V našem obchodě naleznete přírodními produkty s obsahem cenných látek, olejů, másel a esenciálních olejů, které jsou vhodné pro péči o atopickou pokožku.

Pokožka i sliznice atopiků také častěji citlivě reagují na látky, které se běžně vyskytují v našem okolním prostředí (kontaktní reakce). Zjistit příčinu ekzému však není jednoduché a celkové péče o jedince s ekzémem by měla být komplexní, je vhodné posilovat celkovou imunitu člověka. V dnešní době je často skloňován pojem střevní mikroflory, která bývá u atopiků narušená. V odborných článcích se setkáte s pojmem mikrobiom (v cizojazyčné literatuře pak „microbiome and the immune system“), doporučujeme toto téma Vaší pozornosti.

Je zřejmé, že určité změny životního stylu mohou ulevit od některých symptomů; např. vyhýbat se potravinám, které jsou příčinou akutního vzplanutí, nošením oblečení z přírodních materiálů, pobytem v místech s nižší teplotou, pobytem u moře, používáním netoxických čistících a pracích prostředků a netoxických kosmetických přípravků. A proto je zde náš obchod.

Víme, že lidé s atopickou dermatitidou zažívají často i další problémy - mohou trpět nedostatkem spánku, stresem, nedostatkem sebevědomí. Přejeme Vám, abyste pro sebe našli tu nejlepší kombinaci péče o Vaši pokožku a celkově posílili svou imunitu. Z vlastní zkušenosti víme, že to není jednoduchá cesta a může trvat poměrně dlouho. Rovněž víme, že co skvěle funguje jinému, nemusí zrovna vyhovovat nám.

Držíme Vám všem palce.

Vaše NatureFolio