Atopický ekzém

Atopický ekzém je lékaři charakterizován jako chronické, svědivé, zánětlivé onemocnění kůže, které postihuje především děti (udává se 10% - 20% dětí na světě) a dospělé osoby s narušenou imunitou.

Atopická pokožka má nedostatek přirozených hydratačních faktorů, je narušena funkce a stavba vrchních vrstev pokožky (kožní bariéry), chybí schopnost zadržovat vodu v pokožce. Kožní bariéra je oslabená a spodní vrstvy kůže jsou náchylnější k infekci, způsobené např. narušením pokožky jejím rozškrábáním. Zanícená pokožka pak reaguje zarudnutím, mokváním či svěděním. Je tedy třeba pravidelně a správně pečovat o pokožku. Základem péče o pokožku je mj. také pravidelné promazávání pokožky. V našem obchodě naleznete přírodními produkty s obsahem cenných látek, olejů, másel a esenciálních olejů, které jsou vhodné pro péči o atopickou pokožku.

Pokožka i sliznice atopiků také častěji citlivě reagují na látky, které se běžně vyskytují v našem okolním prostředí (kontaktní reakce). Zjistit příčinu ekzému však není jednoduché a celkové péče o jedince s ekzémem by měla být komplexní, je vhodné posilovat celkovou imunitu člověka. V dnešní době je často skloňován pojem střevní mikroflory, která bývá u atopiků narušená. V odborných článcích se setkáte s pojmem mikrobiom (v cizojazyčné literatuře pak „microbiome and the immune system“), doporučujeme toto téma Vaší pozornosti.

Je zřejmé, že určité změny životního stylu mohou ulevit od některých symptomů; např. vyhýbat se potravinám, které jsou příčinou akutního vzplanutí, nošením oblečení z přírodních materiálů, pobytem v místech s nižší teplotou, pobytem u moře, používáním netoxických čistících a pracích prostředků a netoxických kosmetických přípravků. A proto je zde náš obchod.

Víme, že lidé s atopickou dermatitidou zažívají často i další problémy - mohou trpět nedostatkem spánku, stresem, nedostatkem sebevědomí. Přejeme Vám, abyste pro sebe našli tu nejlepší kombinaci péče o Vaši pokožku a celkově posílili svou imunitu. Z vlastní zkušenosti víme, že to není jednoduchá cesta a může trvat poměrně dlouho. Rovněž víme, že co skvěle funguje jinému, nemusí zrovna vyhovovat nám.

Držíme Vám všem palce.

Vaše NatureFolio

 


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení