Jak zahřát cukrovou depilační pastu na vhodnou teplotu?

Jak zahřát cukrovou depilační pastu na vhodnou teplotu?

Určitě se právě před létem chystáte na depilaci vašich nohou či třísel. Občas se nás ptáte, jak vyřešit problém s rozehřátím cukrové pasty, tedy jak nejlépe rozehřát cukrovou pastu před depilací. Pasta by neměla být příliš řídká, ideální konzistence je podobná žvýkačce. Cukrové pasta by být příjemná na dotek, mít přibližně teplotu těla. Po nanesení na pokožku nesmí pálit.

A jak tedy pastu rozehřát? Můžete ji rozehřát v mikrovlnné troubě. Ze začátku doporučujeme zahřívat zhruba po 10 sekundách na nižší stupeň, pak pastu promíchat dle potřeby a pokračovat v rozehřívání, dokud nemá pasta správnou konzistenci. Pasta by neměla začít bublat. Celková doba rozehřátí bude velmi individuální dle vaší trouby. (celé nové balení může trvat přibližně 30 sekund nebo méně). Při ohřevu doporučujeme odstranit z kelímku víčko, pasta se rozehřívá rovnoměrněji.

Dalším způsobem je využít vodní lázeň, což je časově trochu náročnější postup. Uvedete vodu do varu a pak snížíte plamen, příp. hodně teplou vodu nalijete do hrnce. Vložíte do hrnce cukrovou pastu, ta se začne rozehřívat od okrajů. Pasta se musí po celou dobu ohřevu hlídat, aby se nepřehřála.  Množství vody se řídí tím, aby kelímek pasty vyčníval cca 1 cm nad hladinu. Hlídejte, aby se do pasty nedostala voda.

Během epilace se většinou (i když použijete špachtli) trochu ulepíte, i když použijete špachtli. Doporučujeme nachystat také misku s teplou vodou, kde si můžete ruce opláchnout.