Jak naše pokožka reaguje na zimu a mráz?

V letním období je většinou naše pleť poměrně spokojená. Pobyt u moře velmi pomáhá stavu pokožky s ekzémem i akné. Jakmile ale po podzimu přijde zima, kůže začne být mnohem sušší než v létě, často je hrubší, začervenalá, popraskaná. S poklesem teploty a vlhkosti vzduchu je velmi náročné, a to zejména pro pleť s imbalancí, udržet v pleti vlhkost. Dehydratací dochází k poruše kožní bariéry, která má za následek více podráždění a nejrůznějších projevů zánětu.

V zimě totiž mj. klesá v pokožce hladina proteinu - filagrinu. Tato bílkovina pomáhá udržovat fungující kožní bariéru. Vědci navíc zjistili, že někteří pacienti s atopickým ekzémem mají genovou mutaci tohoto proteinu, který je významný pro udržení vlhkosti a kyselosti stratum corneum (nejvrchnější vrstvy kůže). Dochází tak u nich k nižšímu uvolňování aminokyselin do této svrchní vrstvy kůže. 

Jak tedy své pokožce pomoci?

  • V zimě je vhodné nepřetápět naše domácnosti a ideálně i zvlhčovat vzduch. I kdyby to mělo být obyčejným přehozením mokrého prádla přes žhnoucí radiátor.
  • Čistit svou pleť šetrně. Peelingy používat spíše výjimečně. Třeba použít Pleťové mléko od Odylique https://bit.ly/36ho1M2
  •  Kůži je dobré neustále promazávat (moisture, moisture, moisture), tak aby si udržela vlhkost. Je vhodné používat hutnější produkty s obsahem olejů. Případně použijte pár kapiček oleje po aplikaci oblíbeného hydratačního krému. Mrknout můžete do naší sekce vysušená pokožka - https://bit.ly/2MbPKqq
  • Doporučuje se také využít doplňků stravy, zejména kvalitního rybího oleje, zinku, vitamínu D a C. Přípravky k péči o kůži a také vhodné suplementy najdete v nabídce našeho eshopu. Nabízíme např. skvělý rybí olej od německých Vitamaze https://bit.ly/2YiHNlP

Máte také doporučení pro ostatní zákazníky, jak pleť v zimě opečováváte a co Vám pomáhá? Podělte se o něj s námi. Rádi vaše tipy zveřejníme na sociálních sítích.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení