Jak pečovat o pokožku rukou v koronavirovém podzimním období?

V tomto specifickém období bývá pokožka našich rukou velmi suchá. Z důvodu častého mytí rukou vodou, mýdlem a dezinfekčními prostředky dochází ke ztrátě hydratace v pokožce. Rovněž lidé s ekzémem, lupénkou či staří lidé mají citlivou pokožku a často mají suché ruce.

Jak tedy o své ruce v běžném dni pečovat?

Při mytí nádobí a domácnosti používejte rukavice

Pokud myjete nádobí nebo svou domácnost, používejte v ideálním případě rukavice, aby pokožka rukou nepřišla do přímého kontaktu s mycími prostředky. Možná to není nejpohodlnější, ale vaše pokožka vás za to bude milovat. Jen pozor při užívání latexových rukavic, někteří lidí mohou být na latex alergičtí.

V žádném případě pak nedoporučujeme na ruce používat mycí prostředek na nádobí namísto mýdla. Mycí prostředky často obsahují látky, které mohou dráždit vaši pokožku, narušovat kožní bariéru a způsobí, že vaše pokožka bude náchylnější k vysušení.

Použijte vhodné mýdlo a po umytí rukou je ošetřete vhodným kosmetickým prostředkem

Pokud si potřebujete ruce umýt, použijte vhodné mýdlo, které si můžete vybrat také z naší nabídky. Po umytí rukou a jejich jemném osušení ruce ošetřete. Použijte k tomu obzvlášť při péči o citlivou pokožku, vhodný kosmetický prostředek, neboť pokožka funguje jako ochranná bariéra a pokud ta je narušená, mohu do kůže pronikat škodliviny (mikroorganizmy či bakterie). Krémy obsahující parafín a minerální oleje (deriváty ropy) se používají jako náhrada hodnotnějších produktů s rostlinnými oleji, které naleznete v naší nabídce. Tyto jsou sice dražší, ale poskytují pokožce skutečnou ochranu a regeneraci.

Doporučujeme si zvolit skutečnou kvalitu a mazat pokožku slabší vrstvou ale častěji v průběhu dne.

Rukavice i při pobytu venku

Je vhodné, abychom také při pobytu venku v podzimním a zimním období chránili své ruce rukavicemi. Ruce nebudou tak vysušené a péče o ně pak pro nás bude jednodušší. 

 

 

 


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení