Jak pečovat o pokožku rukou v koronavirovém podzimním období?

V tomto specifickém období bývá pokožka našich rukou velmi suchá. Z důvodu častého mytí rukou vodou, mýdlem a dezinfekčními prostředky dochází ke ztrátě hydratace v pokožce. Rovněž lidé s ekzémem, lupénkou či staří lidé mají citlivou pokožku a často mají suché ruce.

Jak tedy o své ruce v běžném dni pečovat?

Při mytí nádobí a domácnosti používejte rukavice

Pokud myjete nádobí nebo svou domácnost, používejte v ideálním případě rukavice, aby pokožka rukou nepřišla do přímého kontaktu s mycími prostředky. Možná to není nejpohodlnější, ale vaše pokožka vás za to bude milovat. Jen pozor při užívání latexových rukavic, někteří lidí mohou být na latex alergičtí.

V žádném případě pak nedoporučujeme na ruce používat mycí prostředek na nádobí namísto mýdla. Mycí prostředky často obsahují látky, které mohou dráždit vaši pokožku, narušovat kožní bariéru a způsobí, že vaše pokožka bude náchylnější k vysušení.

Použijte vhodné mýdlo a po umytí rukou je ošetřete vhodným kosmetickým prostředkem

Pokud si potřebujete ruce umýt, použijte vhodné mýdlo, které si můžete vybrat také z naší nabídky. Po umytí rukou a jejich jemném osušení ruce ošetřete. Použijte k tomu obzvlášť při péči o citlivou pokožku, vhodný kosmetický prostředek, neboť pokožka funguje jako ochranná bariéra a pokud ta je narušená, mohu do kůže pronikat škodliviny (mikroorganizmy či bakterie). Krémy obsahující parafín a minerální oleje (deriváty ropy) se používají jako náhrada hodnotnějších produktů s rostlinnými oleji, které naleznete v naší nabídce. Tyto jsou sice dražší, ale poskytují pokožce skutečnou ochranu a regeneraci.

Doporučujeme si zvolit skutečnou kvalitu a mazat pokožku slabší vrstvou ale častěji v průběhu dne.

Rukavice i při pobytu venku

Je vhodné, abychom také při pobytu venku v podzimním a zimním období chránili své ruce rukavicemi. Ruce nebudou tak vysušené a péče o ně pak pro nás bude jednodušší.