Jak pro Vás vybíráme produkty do našeho obchodu? A je to přírodní kosmetika?

Na našem trhu se v současné době nabízí mnoho produktů přírodní kosmetiky. Některé jsou kvalitní, vyrobené z přírodních surovin, avšak některé se přírodní jen označují, přestože obsahují spoustu chemikálií. Bohužel termín „přírodní kosmetika“ není vymezen zákonem, nezbývá Vám tedy než pátrat po skutečném složení výrobku označovaném INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). Každý kosmetický výrobek musí mít složení uvedeno na svém obalu nebo na výrobku samotném. Je zákonnou povinností, aby složky s obsahem vyšším než 1% byly ve složení kosmetického výrobku obsaženy sestupně dle použitého množství. Na konci přehledu se uvádějí složky tvořící méně než 1% obsahu, a to již v libovolném pořadí.

Možná si ale složením po přečtění všech latinských či anglických názvů nejste jisti. Rádi bychom Vám tuto situaci ulehčili, proto čteme a vybíráme za Vás.

Chceme Vás ujistit, že složení pečlivě kontrolujeme a konzultujeme u každého výrobku a snažíme se pro Vás do eshopu vybírat to nejlepší zboží s kvalitními přírodními ingrediencemi od prověřených dodavatelů. Ne každá složka povolená předpisy v přírodní kosmetice je totiž pro naší pokožku opravdu vhodná a tím více to platí pro pokožku atopiků. Věříme, že Vám tak zjednodušíme Vaše nákupy. 

Pokud Vás více zajímá tato problematika, doporučujeme k tomuto tématu Vaší pozornosti například českou knihu pana Víta Syrového - Tajemství kosmetiky, nakladatelství Ahomi, s.r.o.

V našem obchodě zároveň nabízíme produkty, které máme ozkoušené sami na sobě, svém okolí a svých nejbližších, sami je používáme. Můžeme je tedy doporučit. Přesto víme, že to, co jednomu na atopickou pokožku pomáhá, zklidňuje ji, či hydratuje apod., jinému člověku nemusí vyhovovat. Je tedy třeba produkty zkoušet vždy na vlastní kůži. A současně činit spoustu dalších opatření, ale o tom zase příště:)

Vaše NatureFolio