Květové vody? K čemu jsou užitečné?

IMG_3075 stredni

 

Hydroláty (květové či květinové vody) vznikají jako vedlejší produkt při destilování éterických olejů vodní parou. Jsou to čisté produkty přírody bez obsahu alkoholu, dalších konzervantů či syntetických vonných látek. Vřele však doporučujeme přečíst si složení květové vody, kterou si budete pořizovat a přesvědčit se, zda skutečně obsahuje jen samotnou květovou vodu.

Hydroláty jemně dočišťují pleť, obnovují správné pH pokožky, osvěžují a dodávají pleti výživné látky. Pleť také uklidňují a zvlhčují, můžeme je využít např. i pro zklidnění pokožky po opalování. Rovněž také zvyšují efektivitu dalšího ošetření pleti. Oblíbené jsou levandulové, heřmánkové či květové vody z damašenské růže

Aplikujeme je buď pomocí rozprašovače přímo na pleť, nebo můžeme využít odličovací tamponek. Na takto navlhčenou pleť pak naneseme pleťový olej nebo krém a jemně vmasírujeme.

Můžeme je na pleť nanést i kdykoliv během dne, pokud chceme svou pleť trochu osvěžit, což se hodí zejména v horkých letních dnech.

Květové vody jsou tedy důležitým pomocníkem v péči o pokožku, pokud chceme aplikovat másla a oleje na citlivou či atopickou pokožku mj. i během dne. Květová voda nám pomůže s hydratací pokožky, kterou následně vyživí másla a oleje.

Omrkněte naše nejoblíbenější květinové vody zde.