10 z 10 dermatologů doporučuje. Opravdu to ví každý?

Dnes pro Vás máme jedno důležité připomenutí při používání kosmetiky

Především do přírodních mastí a krémů, které jsou často bez konzervantů nebo jen s minimem konzervantů, bychom neměli sahat prsty. Možná Vám to přijde jako samozřejmost, ale možná to některé z Vás prostě nenapadlo. Obzvláště pokud máte atopický ekzém či akné, je třeba toto pravidlo dodržovat, abychom samotný krém nekontaminovali bakteriemi. Před aplikací produktu je dobré si vždy umýt ruce.

Někteří výrobci kosmetiky to řeší tak, že produkt je vybaven airless pumpičkou, takže při aplikaci nesaháme prstem do celého balení krému, nebo produkt bývá ve spreji. Z mnoha důvodů však existují různá další balení krémů. Pokud tedy máte klasický „odšroubovávací kelímek“, je dobré použít špachtličku namísto strčení prstu dovnitř. Špachtličku pak po každém použití omýt. Někteří výrobci kosmetiky přikládají špachtličku k balení krému. Nebo úplně jednoduše můžete použít čistou lžíci a aplikujete množství produktu, který jste nabrali na lžíci. Při každé aplikaci samozřejmě použijeme čistou lžičku.

Stejné pravidlo platí při aplikaci olejů pipetkou. Snažíme se nedotýkat pipetkou přímo kůže a olej roztírat až přímo na pleti.

Máte další tip, na který je třeba při používání kosmetiky myslet? Podělte se o něj s námi, můžeme jej uveřejnit i na sociálních sítích pro další zákazníky.